[vc_row][vc_column][vc_separator color=”white”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چگونه یک استراتژیست فرهنگی شویم؟

[/vc_column_text][vc_separator color=”white”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2641″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”link_image”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”white”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

معمولاً چند سؤالی که عمده دانش‌پژوهان دانش استراتژی در قالب‌های مختلف می‌پرسند این است که:
  • چگونه می‌توان یک استراتژیست شد؟
  • علائم و نشانه‌های آن چیست؟
  • آیا می‌توان طرح‌های زودبازده استراتژیک هم ارائه کرد؟
  • برای مشکلات کانون فرهنگی، پایگاه مقاومت و… چگونه طراحی کنیم؟
این‌ها نمونه‌ای از سؤالاتی است که تقریباً همه‌ی افراد با دغدغه مذهبی و کسانی که مطالعات استراتژیک دارند، مدام می‌پرسند؟
ما در این مقاله قصد داریم تا با یک نمونه از روش‌های ساده و درعین‌حال پیچیده، تحلیل استراتژیک شما را آشنا کرده و ان‌شاءالله در شماره‌های آینده، شیوه‌ی طراحی را خدمت شما ارائه کنیم.
شاید نیاز بود قبل از این مقاله، مقاله‌ای با عنوان چگونه استراتژیست شویم را ارائه کنیم، اما قصد داریم در خلال مثال‌های ملموس و شناخته‌شده‌تر، راجع به این موضوع تفکر کنیم. در نتیجه عنوان مقاله را شما این‌گونه بخوانید: ” چگونه یک استراتژیست شویم؟”
قبل از هر چیز باید به این نکته توجه کرد که استراتژی پیش از آنکه یک دانش باشد یک هنر است. یعنی چه؟ یعنی نمی‌توان آن را به‌صرف آموزش تکنیک‌ها و فنون فراگرفت بلکه باید از درون فرد بجوشد. مثل اینکه برای بسکتبالیست شدن یک فرد، ابتدا بلندی قامت او شرط است و بعد آموزش بسکتبال. اما به هر جهت یاد گرفتن فنون این هنر نیز برای یک فعال فرهنگی خالی از لطف نیست و او را از اشتباهات فاحشی که امروز در عرصه‌ی فرهنگی شاهد هستیم، تا حد قابل قبولی مصون خواهد کرد. با این مقدمه مهم مبحث خود را شروع می‌کنیم.
دانش استراتژی، فن بقای تمدن و دانشی تقریباً به قدمت تاریخ بشریت است. اساساً استراتژی یا فن ژنرالی از فنون نظامی‌ها و فرماندهان نظامی وارد حوزه‌های دیگر شده است. دانش تعریف میدان‌ها و هدایت نیروها و منابع به میدان‌ها.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2643″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

برای افزایش و تکمیل سطح اطلاعات از این مقاله، ادامه را در لینک زیر مشاهده فرمایید:

وبسایت باشگاه استراتژیست های جوان

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]